fbpx

VÍNNA KARTA

ROZLIEVANÉ VÍNA | GLASS WINE
BIELE VÍNA | WHITE WINE
  0,1l  RIZLING VLAŠSKÝ, CIRCUM WHITE, NICHTA, SLOVENSKO, ...  2,20 €
  Biele víno žltozlatej farby s plnou vôňou a s výraznejšou kyselinkou. Chuť citrusového ovocia. Vhodné k rybám, k bravčovému mäsu na rôzne spôsoby.    
  0,1l  VELTLÍNSKE ZELENÉ, AKOSTNÉ, SUCHÉ, GOLGUZ, SLOVENSKO, ...  2,20 €
  Biele víno s iskrivou zelenkavožltkastou farbou, vo vôni sa prelínajú citrusové tóny a jablká. Chuť je plná, šťavnatá s jemnou kyselinkou. Vhodné k rybám a plodom mora.    
  0,1l  MUŠKÁT MORAVSKÝ, AKOSTNÉ, POLOSLADKÉ, GOLGUZ, SLOVENSKO ...  2,20 €
  Bledozlatistá farba, ľahko–piteľné, svieže víno, prenikavá muškátová vôňa, príjemne sladká chuť. Toto ľahké aromatické vínko je vhodné k dezertom, prípadne ovocnej mise, smotanovým syrom.    
  0,1l  TRAMÍN ČERVENÝ , AKOSTNÝ, SUCHÉ, KRIST, ČESKÁ REPULIBKA ...  1,90 €
  Tramín červený sa vyznačuje zlatistou farbou, ktoré prináša vôňu japonskej ruže. V mierne korenistej chuti nájdeme stopy medu a hrozienok. Vhodné ku grilovanému kuraciemu mäsu, kuracej číne, bielym sladkovodným rybám, kozím syrom, ovocným dezertom.    
ČERVENÉ VÍNO | RED WINE
  0,1l  FRANKOVKA MODRÁ, CIRCUM WHITE, NICHTA, SLOVENSKO ...  2,40 €
  Víno s krásnou rubínovou farbou , vo vôni prevládajú vyzreté čerešne ,chuť jemná harmonická s výraznejšou trieslovinou. Ideálnym partnerom je k hovädziemu a teľaciemu steaku, anglickej roštenke, sviečkovej, teplej šunke, či údenému jazyku. Dá sa skombinovať aj s tvrdým plesňovým a údeným syrom alebo cestovinou.    
  0,1l  ZWEIGELTREBE, SUCHÉ, SCHULZ, RAKÚSKO ...  2,40 €
  Relatívne mladá rakúska odroda, ktorá vznikla krížením svätovavrineckého a frankovky modrej. Víno má výraznú rubínovú farbu. Vo vôni sa výrazne prejavujú čerešne a višne. Vhodné k mäsitým pokrmom, ale aj syrom a cestovinám.    
RUŽOVÉ VÍNA | ROSE WINE
  0,1l  FRANKOVKA MODRÁ ROSÉ, AKOSTNÉ, SUCHÉ, GOLGUZ, SLOVENSKO ...  2,30 €
  Čerešňovo ružová farba. Vôňa je ovocná s nádychom lesných jahôd a malín. V dochuti sa objavujú smotanovo - karamelové tóny. Vhodné ku grilovaným jedlám z hydiny.    
PROSECCO
  0,1l  HAMSIK WINERY, TALIANSKO, VALDOBBIADENE SUPERIORE DOCG, BRUT ...  3,60 €
  150g  ČERSTVÉ JAHODY / Fresh strawberries ...  4,90 €
Víno, sekt | Wine, Champagne
BIELE VÍNA | WHITE WINE
  0,75l  RYZLING RÝNSKY FUSION, SUCHÉ, NICHTA, SLOVENSKO, ...  23,90 €
  Víno s jemným lipovým buketom, plnou čistou chuťou zvýraznenou jemnou kyselinkou. Hodí sa k bielym rybám a kuracine upravenej na čínsky spôsob.    
  0,75l  CHARDONNAY FUSION, SUCHÉ, NICHTA, SLOVENSKO, ...  23,90 €
  Je bledozelenkavej farby s iskrivým zelenkavožltým odtieňom. Disponuje výraznejšou ovocnou arómou. Jemná medová vôňa pripomína kvietky agátu. Chuť je korenistejšia, plná a extraktívna. Prekvapí aj jemnou vanilkovou chuťou a dochuťou po karameli. Vhodné je k morským plodom a zrelým syrom.    
  0,75l  DEVÍN , NESKORÝ ZBER, GOLGUZ, SLOVENSKO, ...  22,90 €
  Vôňa vína očarí svojou štruktúrou a intenzitou. Kvety sa prelínajú so záhradným aj exotickým ovocím, v pozadí sa objavia náznaky medu. Chuť je šťavnatá a osviežujúca, s množstvom vnemov, ktoré spolu vytvárajú dokonalú harmóniu. Vhodné ku kuraciemu mäsu, jahňacine a tradičnými slovenskými bielymi a jemne údenými syrmi. Z dezertov je to domáca štrúdľa a gaštanové pyré.    
  0.75l  PÁLAVA, VÝBER Z HROZNA, PANENSKÁ SKLIZEŇ, POLOSLADKÉ, KRIST, ČESKÁ REPUBLIKA, ...  24,90 €
  Zlatožltá farba, vo vôni sa objavuje krásny tramínový nádych, v chuti prechádzajúci do medových tónov zakončených dlhou dochuťou prírodného zbytkového cukru. Vhodné k ovčím a kozím syrom, k orieškom, chipsom, olivám.    
  0,75l  GRUNER VELTLINER, SUCHÉ, SCHULZ, RAKÚSKO ...  25,90 €
  Víno južného charakteru pripomínajúce tropické ovocie. Chuť lahodná, po zelenom ovocí a mede, dochuť po lúpaných mandliach a ovocí, podporená sviežimi kyselinkami. Víno sa hodí k dusenému mäsu na zelenine, k vyprážaným rezňom, k ľahkej úprave rýb, k opekanému kuraciemu a morčaciemu mäsu, k cestovinám, omáčkam a syrom.    
  0,75l  SAUVIGNON BLANC SELECT TERROIR, SUCHÉ, SANTA EMA, CHILE ...  24,90 €
  Celosvetovo najpredávanejšie biele víno od vinárstva Santa Ema. Je to svieže víno s arómou citrusových plodov a v chuti s tónmi tropického ovocia. Vhodné je k ľahkým pokrmom.    
RUŽOVÉ VÍNA | ROSE WINE
  0,75l  MOJMÍR ROSÉ, SUCHÉ, PD MOJMÍROVCE, SLOVENSKO, ...  24,90 €
  Zloženie: 70% Cabernet Sauvignon, 30% Merlot Dve svetové odrody z južného sklonu nitrianskej pahorkatiny. Iskrivo svieže víno. Pevnosť cassisového Cabernetu oživuje hruškovo - čerešňová rozmarnosť Merlotu. Pozoruhodne príťažlivé spojenie. Vhodné k tataráku z údeného lososa, alebo k filetu zo zubáča, napr. s feniklovým šalátom.    
  0,75l  RULANDSKÉ MODRÉ ROSÉ, POLOSUCHÉ, KRIST, ČESKÁ REPUBLIKA, ...  22,90 €
  Víno lososovej farby, vo vôni pripomína tropické ovocie. V chuti nájdeme tiež tropické ovocie s príjemným zbytkovým cukrom. Vhodné k ľahkým pokrmom z rýb a hydiny    
ČERVENÉ VÍNO | RED WINE
  0,75l  ZWEIGELTREBE FUSION, POLOSUCHÉ, NICHTA, SLOVENSKO, ...  26,90 €
  Ľahké ovocné víno, s príjemnou trieslovinou. Jemná vôňa pripomína slivky. Vínu pridáva hladký charakter jemný zvyškový cukor. Víno sa výborne hodí k cestovinám s rajčinovým základom.    
  0,75l  FRANKOVKA MODRÁ NESKORÝ ZBER, SUCHÉ, GOLGUZ, SLOVENSKO, ...  26,90 €
  Frankovka je stará modrá muštová odroda, ktorá pochádza z Nemecka. Víno má jemnú rubínovú farbu s fialovým odleskom. Vôňa je ovocná s nádychom višne, ostružín a horkej čokolády. Chuť je jemne korenistá s ľahkou trieslovinou. Vhodné ku grilovaným a pečeným mäsám.    
  0.75l  MIOPASO PRIMITIVO, TALIANSKO, ...  25,90 €
  Veľmi intenzívne a zároveň zamatovo jemné víno vás ohromí v chuti svojou šťavnatosťou a plnosťou s výraznými tónmi sušeného ovocia a lesných plodov. Odporúčame podávať k studeným mäsám a cestovaním s mäsovými omáčkami.    
  0.75l  CARMENERE RESERVA, SUCHÉ, SANTA EMA, CHILE, ...  29,90 €
  Víno z pôvodne francúzskej odrody Carmenére je sýto fialovo-červenej farby, a očarí Vás vôňou čerešní, korenia, s dotykom čokolády. V ústach je zaguľatené, s výbornou štruktúrou a sviežim, avšak dlhým ovocným záverom. Výborne sa hodí k cestovinám, dusenému mäsu, syrom či dusenej zelenine.    
  0.75l  CABERNET SAUVIGNON SELECT TERROIR, SANTA EMA, CHILE, ...  26,90 €
  Intenzívna rubínovo červená farba, s delikátnou vôňou černíc … nasledovaná prekvapivo perzistentnou chuťou sliviek a korenia. Ideálne k stredne prepečeným steakom, marinovanému mäsu a orientálnej kuchyni. Vhodné k pečenej kačke, čokoládovým dezertom, dusenému bravčovému.    
ĽADOVÉ VÍNO | SWEET WINE
  0,75l  RULANDSKÉ BIELE, GOLGUZ, SLOVENSKO, ...  33,90 €
  Exkluzívne dezertné víno, ktorého vôňu a chuť mnohozásobne skoncentrovalo pôsobenie mrazu. Intenzívna slamovozlatistá farba, vôňa sušených hrozienok, široká škála tropického ovocia, intenzívna sladká chuť pozdvihnutá príjemnou kyselinkou. Vhodné ku kuraciemu, teľaciemu mäsu, k rybám.    
PROSECCO
  0,75l  HAMSIK WINERI, TALIANSKO, DOC TREVISO, EXTRA DRY ...  22,00 €
SEKTY
  0,75l  HUBERT L ORIGINAL BRUT ...  15,90 €
  0.75l  HUBERT L ORIGINAL DEMI SEC ...  14,90 €
  0.75l  HUBERT JOHANN E.HUBERT ...  22,90 €